Jak powiesić rower w garażu? Poznaj nasze wskazówki
Dodane przez      10/30/2023 15:49:40    Komentarze 0
Jak powiesić rower w garażu? Poznaj nasze wskazówki

Rower nie należy do sprzętów, dla których łatwo znaleźć miejsce w domowej aranżacji. Dlatego też, jeśli dysponujesz garażem, warto wykorzystać to miejsce! Czy jednak rower powinien stać w dowolnym kącie, zabierając przestrzeń użytkową powierzchni? Zdecydowanie nie. Dobrze jest wykorzystać taki sposób, który nie zaburzy Ci codziennego funkcjonowania. Jest nim np. powieszenie roweru w garażu. Jak to zrobić? Dlaczego warto? Dowiedz się, jakie masz możliwości!

Dlaczego dobrze jest trzymać rower w garażu?

Przechowywanie roweru w garażu to doskonałe rozwiązanie. Rower nie należy do elementów, z którymi wygodnie jest funkcjonować na co dzień – ciągłe jego przestawianie może nie tylko spowodować zarysowanie ramy, ale także zniszczenie ścian! Trzymanie roweru na balkonie również nie jest dobrym pomysłem. Zmienne warunki atmosferyczne nie wpływają pozytywnie na kondycję jego konstrukcji. Poza tym warto zapobiegać kradzieżom! Rower pozostawiony na zewnątrz to dość łatwy łup dla potencjalnego złodzieja. Dlatego też, niezależnie od wymiarów garażu, jakim dysponujesz, warto ulokować jednoślad właśnie tam. Najlepszym rozwiązaniem będzie zawieszenie go na ścianie.

Jak przygotować rower do przechowywania?

Zanim zdecydujesz się na przechowywanie roweru w garażu, odpowiednio go do tego przygotuj. O pewne rzeczy warto dbać na bieżąco, nie tylko w momencie odstawiania jednośladu na dłużej. Dlatego też pamiętaj o jego regularnym myciu. Szczególną uwagę zwróć na opony – powinny być dobrze napompowane, a przede wszystkim czyste! Ten ostatni czynnik będzie szczególnie ważny, jeśli chodzi o powieszenie roweru na ścianie.

Jak powiesić rower w garażu?

Garaż może pełnić wiele funkcji. Przeważnie nie jest tylko miejscem, w którym parkuje się samochód. Może służyć także jako schowek do przechowywania różnych rzeczy lub przydomowy warsztat. Rower stojący swobodnie może nieco przeszkadzać w codziennym użytkowaniu garażu, dlatego też dobrze jest powiesić go na ścianie. W tym celu należy wyposażyć się w odpowiedni wieszak i narzędzia, dzięki którym zamocujesz go do ściany. To niezwykle praktyczne rozwiązanie!

Rodzaje wieszaków – jak dobrać odpowiedni?

Rynek oferuje wiele możliwości w zakresie wieszaków rowerowych. Odpowiedni model dobierzesz natomiast, biorąc pod uwagę przede wszystkim wagę roweru i rodzaj ściany, jaką masz w garażu. Możesz wybrać między wieszakiem pionowym a poziomym. Funkcjonalne modele znajdziesz np. w ofercie naszego sklepu!

Wieszaki pionowe

Niezwykle praktyczne, pionowe wieszaki rowerowe podtrzymują pojazd za koło. To bezpieczne rozwiązanie, które nie powoduje uszkodzeń ramy i innych elementów wyposażenia Twojego roweru. Znajdź wieszak z gumową podstawką – zawieszona na metalowym haku zapewnia, że jednoślad nie zsunie się. Wieszaki pionowe są stabilne, a dzięki solidnemu mocowaniu wytrzymają udźwig do 30 kg!

Wieszaki poziome

Najczęściej wybieranym typem wieszaka do garażu jest wieszak poziomy. Pozwala na swobodne zawieszenie roweru za ramę, dzięki czemu dostęp do niego jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku wieszaków pionowych. Model, który znajdziesz w naszej ofercie, wyposażony został w dodatkowe zabezpieczenie gumą – dzięki niej Twój rower nie zsunie się, a rama nie będzie narażona na zarysowania. Zaletą tego wieszaka jest także możliwość złożenia haka, kiedy jest nieużywany – pomoże Ci to zaoszczędzić miejsce.

W jaki sposób zawiesić rower? Niezbędne wskazówki

Zdecydowałeś już, jaki rodzaj wieszaka wybierzesz? Świetnie! Następnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca. Jak powiesić rower w garażu? Musisz wybrać właściwe miejsce, dopasować mocowania i zamontować wieszak. Zaczynamy!

 

Wybór miejsca do zawieszenia jednośladu

Gdzie powiesić rower w garażu? Czym należy się kierować, wybierając miejsce montażu wieszaka? Przede wszystkim weź pod uwagę ścianę, na której rower nie będzie Ci przeszkadzał. Najlepiej, by nie kolidował on także z pozostałym wyposażeniem garażu. Unikaj zamocowania wieszaka w pobliżu wejścia i wjazdu do garażu. Dzięki temu podczas parkowania samochodu nie będziesz musiał martwić się, że przypadkowo uszkodzisz swój rower. Najlepiej, jeśli uda Ci się znaleźć ścianę, która nie jest zagospodarowana i w codziennym użytkowaniu garażu nie będzie Ci potrzebna.

Właściwe mocowanie wieszaka

Kupując wieszak, zapewne w komplecie znajdziesz wkręty mocujące. Są one przystosowane do tego, aby udźwignąć taki ciężar roweru, jaki deklaruje producent. Stabilność i bezpieczeństwo zawieszenia gwarantują także kołki rozporowe, których należy użyć podczas montażu. W zależności od materiału, z jakiego zbudowana jest Twoja ściana w garażu, powinieneś dobrać odpowiednią długość kołków.

Montaż wieszaka rowerowego

Wybrałeś miejsce zawieszenia roweru, odpowiedni materiał do mocowania i rodzaj wieszaka? Pora zatem przejść do jego montażu! Najlepszym narzędziem do wywiercenia otworów na wieszak do garażu jest młotowiertarka. Dopasuj odpowiednią wysokość zawieszenia – pamiętaj, by kierować się swoim komfortem i możliwościami! Nie montuj więc wieszaka zbyt wysoko, bo mogłoby to utrudnić Ci odkładanie roweru na co dzień. Wywierć otwory, opierając się na rozstawie miejsc mocowania wieszaka. Następnie zamontuj w nich kołki rozporowe. Ostatnim krokiem jest montaż do nich wkrętów mocujących, które znajdziesz w komplecie z wieszakiem rowerowym. Gotowe! Mamy nadzieję, że wiesz już, w jaki sposób skutecznie powiesić rower w garażu. Pamiętaj, że zawieszenie sprzętu nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić cenne miejsce użytkowe, ale także zabezpieczy Twój jednoślad! Przechowywanie roweru w garażu to rozwiązanie, które doceni każdy rowerzysta dbający o swój sprzęt.

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj by dodać komentarz